Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Moravské divadlo Olomouc

Adresa

Horní náměstí 432/22, 779 00 Olomouc
Pošli dotaz o Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Beno Blachut, Oldřich Stibor, Josef Bek či František Řehák.

Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě.

Díky třem uměleckým souborům a vlastnímu orchestru se denně na jevišti střídají klasická i moderní baletní představení, opera či opereta, ale také muzikál a činohra, a to včetně pohádek pro nejmenší diváky.

Moravské divadlo Olomouc zaznamenalo v posledních letech řadu významných úspěchů – baletní sólisté Renáta Mrózková, Yui Kyotani a Michal Kováč byli nominovaní na Cenu Thálie, operní sólista Jakub Kettner získal na festivalu Opera cenu Libuška, činoherní inscenace Arabská noc obdržela prestižní Cenu Josefa Balvína, další činoherní inscenace Na miskách vah pak na Festivalu divadel Moravy a Slezska získala ocenění za režii a herecký výkon.

Každoročně v květnu pořádá Moravské divadlo Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v ČR – Divadelní Flora. Dalším pořadatelským počinem divadla je pak prázdninový minifestival Olomoucké divadelní prázdniny.

Divadlo navíc realizuje uzavřená představení na objednávku, pořádá společenské akce, rauty s programem, plesy a koncerty na objednávku, případně může poskytnout prostory pro konference, matiné a sympozia ve svém reprezentativním sále.

Součástí divadelní budovy je také kavárna Divadelní klub, která slouží jako prostor pro pořádání výstav umělců z celé ČR.

Články

Olomouc

Navštivte Olomouc, kulturní a univerzitní město, kde se nebudete nudit..

21.5.2013 Čtěte dále