Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: Opera Barocca

Adresa

1 / < >

Festival Opera Barocca 16. 8. - 8. 9. 2013 v Clam-Gallasově paláci v Praze se koná pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy, starosty městské části Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého a velvyslance Italské republiky v ČR Jeho Excelence Pasquale D'Avina. Festival Opera Barocca je unikátní projekt, který jako jediný představuje hudbu, tanec a zpěv v autentickém stylu, tak, jak byly uváděny v dobách svého vzniku.
Poklady barokní hudby, špičkoví interpreti, historické nástroje, dobová scénografie atraktivní iluminace světlem svící a prostředí velkolepých pražských paláců, spoluvytvářejí magickou festivalovou atmosféru.

Cyklus koncertů od 16. srpna do 8. září 2013 denně kromě pondělí za každého počasí.

Institut barokní kultury ve spolupráci s organizátory Carnevale Praha  připravili pro letní saisonu 2013 v novém nastudování cyklus hudebně-tanečních obrazů ze slavných barokních oper a baletů XVII. a XVIII. století.
Ve vznešeném prostředí Clam-Gallasova paláce, na nádvoří jedné z nejkrásnějších pražských barokních staveb, vystoupí špičkoví čeští umělci specializující se na autentickou interpretaci barokní hudby. Hudebníci, zpěváci a tanečníci v dobových kostýmech a maskách představí hudbu, arie a rekonstrukce tanců a baletů ze slavných oper XVII. a XVIII. století.

Doba trvání: 1 hodina koncert + 15 minut přestávka (Od 20:15 do 21:30)

Místo konání: Clam-Gallasův palác, Husova 20, Praha 1 - Staré Město

Ceny vstupného:

  • První řady + drink (sklenice vína či sektu) 900,- Kč
  • Základní vstupné 600,- Kč
  • Studenti, senioři 500,- Kc

Program letního festivalu Opera Barocca 2013:

Sotto le Stelle / Pod hvězdami

Premiéra představení, ve kterém zazní skvělá hudba barokních mistrů Giovanni Battisti Bononciniho a jeho slavného rivala Georga Friedricha Händela.
V působivém pastorálním pasticciu zazní hudba z překrásných římských serenát “La Nemica d’amore fatta amante” a “Tirsi, Clori e Fileno” e.t.c
Termíny představení:
Srpen: 23, 27, 30
Září: 3, 6 
V pátek 6. září 2013 vystoupí italský contratenor Alessandro Giangrande.

Quand les Dieux Dansent / Když bohové tančí

Symbolický duel antických božstev Neptuna a Marta inscenovaný na hudbu a tance dvorních skladatelů Císaře Svaté říše římské a Krále českého Leopolda I., a “slunečního krále” Louise XIV., Krále Francie.
Scénické hudebně-taneční obrazy na motivy dvorských slavností , které byly pořádány na habsburgském a francouzkém panovnickém dvoře v době baroka.
V představení zazní hudba a tance ze slavných francouzkých oper a comédie-balletů  J.-B. Lullyho a také hudba Jeho Výsosti cisaře Leopolda I. a jeho dvorních skladatelů A. Cestiho, J. H. Schmelzera, Heinricha I. F. Bibera von Bibern aj.
Termíny představení:
Srpen: 16, 17, 18, 25, 29
Září: 1, 5, 8

Sonata Venatoria / Lovecká sonáta

Hudbně tanční představení inspirované obrazy s tématikou lovu. Okouzlující setkání pastýřů a nymf pod vedenim Bohyně Diany. V programu, který je věnován tematice lovu a radovánkám pozdního léta zazní hudba barokních mistrů T. Meruli, P. J. Vejvanovského, H. I. F. Bibera , A. Campry, A. Vivaldiho, J. S. Bacha a J. Myslivečka
Termíny představení:
Srpen: 20, 21, 22, 24, 28, 31
Září: 4, 7

Více info na: http://www.operabarocca.cz/Opera_barocca/Opera_Barocca.html