Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: Král, Krejča – Dolcissimi sospiri, Pržno

Adresa

1 / < >

Král, Krejča – Dolcissimi sospiri, Pržno

Tomáš Král – baryton
Jan Krejča – theorba, barokní kytara

Program: „Dolcissimi sospiri“

  • Skladby italských barokních autorů: Giulio Caccini, Bellerofonte Castaldi, Francesco Corbetta

Vstupné: 150, 100 Kč (senioři, studenti, ZTP), děti do 15 let zdarma

Tomáš Král vystudoval zpěv na JAMU u Adriany Hlavsové, dále se zdokonaloval v kurzech např. u Julie Hasler a formou konzultací u Ivana Kusnjera.
Od roku 2005 pravidelně spolupracuje se soubory Collegium 1704, Collegium Marianum, Musica Florea, Capella Regia, Ensemble Inégal, Ensemble Tourbillon, Ensemble Baroque a je zakládajícím členem souboru Collegium Vocale 1704, s nímž se představil v projektu Bach – Praha – 2005 a opakovaně na festivalech Pražské jaro, Dresdner Festspiele, Festival de La Chaise Dieu, Festival de Sablé, Tage Alter Musik Regensburg aj. Věnuje se také opeře, zpíval např. roli Uberta v komickém intermezzu La Serva Padrona od G. B. Pergolesiho s Collegiem Marianum. Podílel se rovněž na řadě vysoce ceněných nahrávek především s díly Jana Dismase Zelenky (Missa Votiva, Responsoria pro hebdomada sancta aj.)

Jan Krejča studoval nejprve hru na renesanční loutnu pod vedením Rudolfa Měřinského a poté svůj zájem, již jako samouk, rozšířil i o theorbu a barokní kytaru.Zejména jako vyhledávaný hráč bassa continua spolupracuje s mnoha domácími a zahraničními soubory (Collegium Marianum, Collegium 1704, Ensemble Tourbillon, Capella Regia, Societas incognitorum, Verba Chordis, Musica Flora, Harmonologia aj.), ale vystupuje též sólově a věnuje se i pedagogické činnosti.  Opakovaně koncertuje na festivalech, jako je Pražské jaro, Concentus Moraviae, Svatováclavský hudební festival, Letní slavnosti staré hudby apod.

Organizátor cyklu koncertů: Svatováclavský hudební festival, o. s.

Informace o jednotlivých koncertech a rezervace vstupenek:
Kancelář Svatováclavského hudebního festivalu
Šmeralova 6, 702 00 Moravská Ostrava
tel.: 773 513 941
e-mail: info@shf.cz   
www.shf.cz/4 

Předprodej vstupenek:
Ostravský informační servis, s.r.o.
Jurečkova 12, Moravská Ostrava 702 00, tel.: 596 123 913
Peterkova 90, Ostrava-Svinov, tel.: 597 310 174
www.ostravainfo.cz