Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: JOY WELLBOY (BE)

Address

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Svůdně nekonveční elektro-pop belgické dvojice spojující sterilní zvuk syntezátorů a syrových kytarových strun. Dokonalá hudební a životní symbióza jemného vokálu Joy Adegoke a chraplavého barytonu Wima Janssense. #elektropop #dreampop

Nerozlučná dvojice, partneři v životě i v muzice vydali 22. února 2017 novou desku "Les Pieds Dans La Merde La Tȇte Dans Les Etoiles". Je celá ve francouzštině. 

Přidejte s k události na facebooku

 

JOY WELLBOY (dream pop, electro pop) 
Joy Adegoke and Wim Janssens jsou životními a hudebními partnery. Jako Joy Wellboy vystupují od roku 2009. Svůj první song napsali v rodném Bruselu. Výsledkem jejich počáteční spolupráce byl singl „Flush Me“ (2010), temná hymna, k níž natočil videoklip Jozef Devillé. Joy se v něm svíjí v bazénu s jílem a ponuré dílko naznačuje budoucí vizuální sílu Joy Wellboy. Po vydání singlu začala dvojice vystupovat naživo ve Francii a Belgii. Dostalil několik nabídek od vydavatelů, ale žádný se jim nezdál být dost kompatibilní s podstatou jejich hudby. Chtěli zůstat nezávislí a mít plnou kontrolu nad svou tvorbou. 

 

Aby načerpali novou inspiraci, vydali se na cestu po Kalifornii. Během tří měsíců v Americe natočili 12 krátkých filmů, ke kterým cestou nahrávali soundtrack a jenž vznikal ve stanu a v motelech. Krátce po návratu ho vydali jako „Surfing the airwaves looking for gold“. V Kalifornii natočili i dvě akustické open-air verze písní „Buy me Flowers“ a „We Need a Plane“ na pozadí Death Valley (Zabriskie Point), přičemž si vystačili s jednou kytarou, jedním hlasem a echem. 

Videa si našla cestu k šéfovi Bpitch Control Ellenu Allienovi, který Joy Wellboy oslovil s nabídkou spolupráce. Za pár dní se setkali v Berlíně, jejich energie se spojily, podepsali smlouvu a začala nová etapa v historii Joy Wellboy. Po návratu do Bruselu nahráli a dokončili skladby pro své první album a přestěhovali se do Berlína, aby byli v užším kontaktu se svým vydavatelem. 

V září 2013 vyšlo u Bpich Control debutové album „Yorokobi´s Mantra“. Mělo fantastické recenze a zvlášť singl alba „Lay Down Your Blade“ přitáhl velkou pozornost. Jednoduchý videoklip snímaný v místnosti s jediným zdrojem světla střídavě osvětlující tvář Joy nebo Wima skvěle odráží sílu skladby. Singl hrála rádia po celém Německu, Švýcarsku, Belgii a Turecku. U posluchačů Radia Eins se vyšplhal na 1. příčku. Klavírní verzi nahranou v obýváku přenášelo losangelské rádio KCRW. 

 

Následovalo velké turné po Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Maďarsku, Belgii a Francii. Joy Wellboy vystupovali jako předskokani kapel Alt J, Morcheeba, Sohn, We Have Band nebo Eiffel. V červnu 2014 vydali nové EP s 8 svěžími skladbami včetně rádiového hitu „Birds“ a 4 remixů „Before The Sunrise“. Set se stal jedním z nejoblíbenějších kousků na evropských letních festivalech. 

Druhé album „Wedding“ vyšlo na začátku roku 2015. Zní jako soundtrack k jejich soukromé svatbě. Ucelenost a zároveň různorodost desky v sobě ukrývá vše, co chcete slyšet na kvalitním popovém albu. Elektronické beaty se jemně tulí k šansonu, slyšíte milostnou píseň tanečního parketu, srdcervoucí duet nebo pomalou taneční baladu na věčnost. Na desku navazovalo velké evropské turné a řada účastí na letních festivalech včetně vystoupení na berlínském Fashion Weeku. 

VSTUPNÉ: 
200 Kč + poplatky sítí / 250 Kč na místě 

PŘEDPRODEJ: 
► Café ELEVEN, Dominikánská 11 (denně 8-22) 
► INDIES, Poštovská 2 
► SMSTICKET .CZ 
► GOOUT.cz

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker