Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: Vánoční koncert K.Nývltové a M.Vojtka

Address

Sokolská 25, 779 00 Olomouc
1 / < >

Vánoční koncert K.Nývltové a M.Vojtka

Metropol uvádí

Neděle, 18. 12. 2016
18:30250,00 OR
 
  

Vánoční koncert Kamily Nývltové a Mariana Vojtka s dětským sborem Campanella

Zveme Vás na Vánoční koncert vynikajících interpretů, zpěváků, KAMILY NÝVLTOVÉ a MARIANA VOJTKA s účastí olomouckého dětského pěveckého sboru CAMPANELLA.

Kamila Nývltová je mladá česká zpěvačka s jedinečným hlasovým projevem, sólistka Hudebního divadla Karlín, divadla Broadway a divadla Hybernia v Praze. V hlavních i vedlejších rolích jste ji mohli vidět v muzikálech Kleopatra, Dracula, Angelika, Kat Mydlář, Quasimodo, Mata Hari a Aida.

Marian Vojtko je slovenský tenorový operní a muzikálový zpěvák dlouhodobě působí v České republice, v angažmá pražských divadel Broadway, Hybernia a Hudebního divadla Karlín. Vidět i slyšet byl a je např. v muzikálech Dracula, Kleopatra, Jekyll & Hyde, Golem, Angelika, Bídníci, Fantom opery a dalších.

Červenou Campanellu navštěvují nejstarší zpěváci, od 12 do 18 let. V repertoáru sboru najdeme skladby nejrůznějšího charakteru od gregoriánského chorálu přes renesanční polyfonie, klasicismus, romantismus, až k moderním skladbám současnosti včetně lidových písní, spirituálů či skladeb jiných národností a kultur.

Pravidelně vystupuje na podzimních, vánočních a jarních koncertech Campanelly, pořádá výměnné pobyty s pěveckým sborem Vlčí máky (ZUŠ Jitro) z Hradce Králové a účastní se různých přehlídek, soutěží dětských pěveckých sborů a také tradičního letního pěveckého soustředění. Letos v březnu získali zpěváci Červené Campanelly zlaté pásmo na Krajské soutěži pěveckých sborů Základních uměleckých škol Olomouckého kraje v Jeseníku (19. 3. 2016).

Červenou Campanellu v současné době řídí sbor mistryně Anna Králová.

Fotogalerie

Places & Venues

Sokolská 25, 779 00 Olomouc

Marker