Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: OG MACO /USA/

Address

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Americký rapper OG Maco přiveze drsný atlantský trap rap. Agresivně živou verzi EP The Lord of Rage nekompromisně reagující na současnou vlnu nového apartheidu. #rap #traprap #hiphop

Agresivní rap plný energie a basových atlantských beatů. Charakteristický prostorový, intenzivní, přesto jakoby odměřený zvuk doplněný "progrockovými" emocemi a překvapivými úniky do jiných žánrů. 

Přidejte se k facebookové události 

Do dějin hip-hopové scény se OG MACO navždy zapsal v roce 2014, kdy dobyl pevnost YouTube minimalistickou schizofrenní baladou U Guessed It. Už má více než 52 miliónů shlédnutí! 

 

Hudebně OG Maca nejvíc ovlivnili hardrockoví Black Sabbath a rappeři Kid Cudi a Curren$y. V červenci letošního roku měl vážnou dopravní nehodu v níž utržil několik fraktur lebky, pár zlomených obratlů a přišel o pravé oko. 

OG Maco /USA/ (hip-hop, trap rap) 
OG Maco je hip-hopový nickname naštvaného jižanského mladíka Maco Mattixe pocházejícího z Atlanty ve státu Giorgia. Atlanta je hlavní město amerického rapu a domov trap rapu, temné odnože hip-hopu se zlověstným, bezútěšným a kostrbatým lyrickým obsahem odrážejícím každodenní špínu života "v pasti", chudobu, násilí a pouliční život mládeže neodmyslitelně spjatý s užíváním a dealováním drog. 

Drsná realita městského prostředí na jihovýchodě Ameriky je hlavním tématem textů OG Maca. Děcka, které žijou na ulici a nemůžou se vymotat z prodávání drog, vzrůstající rasová , nenávist, policejní brutalita, nová vlna apartheidu, všudypřítomný vztek a hněv na všechny a na všechno. EP The Lord of Rage, které vydal na začátku roku 2016 je celé o tom. 

 


Útržek rozhovoru OG Maca s Davidem Richardsonem (NYLON, 2.2.2016) 
Co se ti honilo hlavou, když jsi pracoval na Lord of Rage? 
Chtěl jsem udělat něco, co by motivovalo. Chtěl jsem něco, co by motivovalo děcka. Často jsem byl naštvanej, a vztek je občas moje vášeň. Když seš naštvanej, tak je to jen na chvíli, ale hněv, to už je ta exploze, i když ne vždycky. Chci motivovat děcka, aby se to naučili ovládat, aby používali vztek jako motivaci, a ne jako sebezničující nástroj. Protože emoce jako je vztek tě můžou zničit. 

A co tě štve? 
Štve mě spousta věcí. Víš, není to jen vztek; je to spíš hněv. Šílím, víš? Hodně je to o narážkách na naši generaci. Bývali jsme svázaní s druhými lidmi, staršími než my, ale teď se vážeme jen sami na sebe. Šílím z toho, že moje generace se nechce bavit. Všichni chcou jen dělat kariéru. Ale luxus ti vezme tvoje svobody. Šílím z toho, že nás nechráněj lidi, kteří by nás měli chránit. Oni nás chytaj, víš co myslím? Jsem naštvanej na podmínky, ve kterých máme po zbytek času žít. 

Kdy a proč podle tebe lidi začali ztrácet svoje svobody? 
Myslím, že strach je ta hlavní věc. Strach je hlavním nástrojem motivace lidí po roce 2000. Mám pocit, že strach ze sociální dvojznačnosti v době, kdy sociální konflikty, internet a sociální média podvědomě ovlivňují lidi. Cítím, že je tu strach být v současném nastavení neznámý. 

Máš na mysli to, že obětujeme naše svobody a veškeré soukromí ve prospěch toho, že někdo jiný potvrdí naši hodnotu v tomto světě? 
Přesně. To je přesně to, co chtějí, víš? S tolika informacemi, které dáváš do systému, víš co myslím, je pro ně jednodušší nás vést dál a dál. 

 

V září 2016 vydal nový mixtape se 7 tracky nazvaný BLVKPhilCollins, který označil jako vizuálního společníka pro své dlouho očekávané debutové album Children of The Rage


VSTUPENKY: 
v předprodeji 250 Kč/ na místě 300 Kč 
PŘEDPRODEJ: 
Cafe ELEVEN, Dominikánská 11 (denně 8-22) 
INDIES, Poštovská 2 
GOOUT.cz 
SMSTICKET.cz

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker