Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: Nick Cave: One More Time With Feeling

Address

Sokolská 25, 779 00 Olomouc
1 / < >

Nick Cave: One more time with feelings ještě jednou!

Režie: Andrew Dominik  •  Zpěv: Nick Cave  •  clen_skupiny: Warren Ellis, Thomas Wydler, Martyn P. Casey, Conway Savage, Jim Sclavunos

1. prosince zažijí fanoušci hudební legendy Nick Cave & The Bad Seeds výjimečný hudebně-filmový večer. Uhrančivý Australan představí své netrpělivě očekávané, v pořadí již 16. studiové album Skeleton Tree v dokumentu One More Time With Feeling. Film v jednorázové projekci obkroužil v předvečer oficiálního vydání celou planetu, a nevyhnul se ani desítkám českých kin. Působivý snímek zachycuje detailní práci skupiny na nové desce, z níž zazní všech osm skladeb, zároveň je ale i hlubokou osobní zpovědí Nicka Cavea zasaženého v létě 2015 tragickou smrtí dospívajícího syna.

„Můžete psát a skládat neustále, je-li vaše imaginace stále něčím živená a pudí-li vás k tomu,“ prohlašuje charismatický básník, zpěvák, skladatel a vůbec všestranný tvůrce Nick Cave. Role uhrančivého písničkáře, který vypráví poutavé příběhy o lásce, životě, smrti a brilantně pracuje s náboženskými i jinými duchovními symboly a metaforami, mu sedí už řadu let dokonale. Každé Caveovo album i literární dílo má nezaměnitelný autorský rukopis a daří se mu zpřístupňovat poezii širokým vrstvám posluchačů. Caveovo neustálé hledání nového uměleckého tvaru, odvaha experimentovat a nenechat se ovládnout diktátem hudebního průmyslu ho staví na podobnou roveň vlivné tvůrčí individuality, jako byl například nedávno zesnulý zpěvák a skladatel David Bowie.

Osmapadesátiletý australský rodák Nick Cave má se svojí skupinou The Bad Seeds, kterou založil před více než 30 lety, na kontě už patnáct studiových alb, za něž obdržel bezpočet cen i nominací. Je jasné, že ani letošní nové zářijové album Skeleton Tree jen tak nezapadne. Už samotný nápad představit ho nejdříve coby jednorázovou filmovou projekci, kterou uvedlo na 650 světových kin, svědčí o dalším mimořádném počinu. Dle Caveových vlastních slov jde o niternou osobní zpověď umocněnou filmovým médiem, které navíc jako úspěšný scenárista, skladatel filmové hudby i příležitostný herec sám moc dobře zná..

Places & Venues

Sokolská 25, 779 00 Olomouc

Marker