Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: Noc divadel 2016 - Jedna noc v Perle

Address

Horní náměstí 432/22, 779 00 Olomouc
1 / < >

Noc divadel 2016 - Jedna noc v Perle

Neotřelá návštěva povědomého světa, o kterém se vám ani nesnilo

 

Noci jsou různé. Bezesné, klidné, mystické, dlouhé, jasné, tajemné, hvězdné, polární, divoké. Jsou takové, jaké si je uděláme, nebo jaké k nám samy přijdou. Noc je časem snění. Naše mysl se transformuje a svévolně opouští sféry našeho vědomí. Na tomto výletě zažíváme věci nepředstavitelné. Divadlo je tomu velmi podobné.


Dovolte, abychom vás pozvali do Snové říše, prostoru, kterým se na jedinou noc v roce stane Moravské divadlo Olomouc. Velkolepá událost proměny místa, které znáte, lidí, na které jste zvyklí se chodit dívat, budovy, v níž se obvykle cítíte slavnostně a večera, který byste rádi strávili v divadle, se odehraje 19. listopadu během Noci divadel v jednom z center olomoucké kultury.


Během několika desítek minut budete vtaženi do příběhu, který se dost možná odehrává v Olomouci i dnes. Členové uměleckých souborů Moravského divadla Olomouc vás pozvou na procházku po fantastické říši, jejímž předobrazem není jen současnost našeho krajského města, ale také příběh Země snivců česko-rakouského spisovatele Alfreda Kubina. 


Pod vedením Vojtěcha Lipiny a režiséra Tomáše Soldána vás nocí provedou herci Roman Vencl, Petr Kubes, Jan Ťoupalík, Tomáš Krejčí, Vendula Fialová, tanečníci Antonín Blahuta a Eliška Pokorná, ale také členové souboru opery a operety Radan Hlubinka a Jindřich Suk. 


V jejich podání se vám před očima zhmotní díla básníků jako Sylva Fischerová, Petr Bezruč, Karel Křen, spisovatelů Davida Hrbka, Milana Kozelky, příběhy mnoha olomouckých osobností v čele s Oldřichem Stiborem a Gustavem Mahlerem a mnohé další. V hlavních rolích ovšem budete vy – diváci, návštěvníci Snové říše, říše, která nepřežije jedinou noc.

Představení uvádíme v 19, 20.30 a 22 hodin.

Places & Venues

Horní náměstí 432/22, 779 00 Olomouc

Marker