Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: SKYLINE

Address

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Sedmé studiové album skupiny Skyline s názvem Jungle vyšlo letos v červnu. Žánrově pestrou desku představí fanouškům po letní festivalové sezóně kapela konečně i v klubové atmosféře na Flédě.

Přidejte se k facebook události! 

Nejrozjetější česká elektronická kapela vznikla v roce 1997 v Praze. Historicky první koncert odehráli v lednu 1998 jako předkapela Tata Bojs v klubu Delta, ten samý rok se objevili i na legendárním festivalu Jelení příkop. 

 

V roce 2001 jim vyšlo první album jménem Riders in The Store (Intellygent Recordings) a ze Skyline se tak stala jedna z vůdčích kapel scény. 

V následujících dvou letech ale prošli personálním zemětřesením. K zakládajícím členům hoffymu_m (programming, produkce) a Radkovi B (bicí) se nově přidali zpěvačka Jitka Charvátová, známá z kapely Fiction, MC Nu.C a kytarista Majkii B. Tak se ustálila nová podoba Skyline, která se v roce 2004 uvedla albem Urbanica (U:Bahn Records). Urbanica vyšla netradičně i jako příloha časopisu Ultramix a číslo s tímto CD a se Skyline na obálce se stalo vůbec nejprodávanější v historii časopisu. 

V roce 2005 přišel do kapely nový člen MC Jacob a Skyline se začali věnovat přípravě své třetí desky. Stejně jako Urbanicu ji produkoval vyhledávaný producent Ecson Waldes a přípravy alba zabraly skoro celý rok. Třetí album Skyline se jmenuje tajemně Virginplatonicpanic, vyšlo v březnu 2006 na labelu X Production a obsahovalo hity Ladies a Pretty Princess. Svérázný low-fi videoklip k Pretty Princess pak na Youtube překročil hranici půl miliónu shlédnutí. 

V březnu 2008 Skyline vydali své čtvrté album Escapism. Album vyšlo ve speciální edici, která kromě nového CD obsahuje první živé DVD kapely. Jeho základem je záznam koncertu z brněnského klubu Fléda z listopadu 2007. Na podporu nového alba Skyline odjeli výpravné turné, které vyvrcholilo vyprodaným křtem ve velkém sále pražské Lucerny. V červnu 2008 ze Skyline odešla zpěvačka Jitka Charvátová a na její místo nastoupila energická Marka Rybin, bývalá frontmanka populárních Gaia Mesiah. 

25. října 2010 vyšlo u labelu Sub Pub Records v pořadí páté a první společné album s Markou Rybin, které kapela pojmenovala podle pilotní epizody kultovního seriálu Profesionálové – Private Madness, Public Danger. Album produkoval ostřílený producent Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Vypsaná fixa, The Prostitutes...) a nahrávka přinesla pro Skyline překvapivou změnu soundu, který byl mnohem ostřejší a živější než na předešlých albech. Album obsahovalo singly Hungover, Black Hole, Get Out a City Lights a bylo pokřtěno na vyprodaném koncertě v pražském Lucerna Music Baru. 

V roce 2012 opustil kapelu z rodinných a časových důvodů MC NuC a Skyline po dlouhé době opět v pěti začali připravovat svou aktuální desku Fairytapes. Ta vyšla 25. března 2013 u labelu Championship Music a znamená pro kapelu návrat k více elektronickému a tanečnímu soundu a pozitivnější atmosféře. Nové album si Skyline produkovali sami, o mix a mastering se pak postaral uznávaný zvukový inženýr Matouš Godík. Album první dva týdny po vydání vévodilo digitálním prodejům v České republice a má úspěch jak u fanoušků, tak u hudební kritiky: „I tentokrát změny kapelu vnitřně posílily a ono to vyšlo. Skyline natočili možná nejzábavnější položku ve své diskografii a znějí na ní semknutě jako nikdy dřív.“ (Honza Vedral, MF Dnes) 

V květnu 2016 vydali Skyline svou aktuální nahrávku Jungle, a to prostřednictvím vydavatelství Championship Music. Ta se ihned po vydání objevila na předních příčkách prodeje desek (informace z oficiálního zdroje IFPI.cz). Nahrávání desky trvalo dva a půl roku, výsledkem je pestrý žánrový mix. „Album nemá slabší místa a každá z písní nabízí nejeden chytlavý motiv. Producentská práce Hiffiho je na české poměry nadstandardní.“ Aktualne.cz. V tomto roce zahraje kapela opět na většině velkých tuzemských festivalů, mezi nimi například na prestižním elektronickém Let It Rollu. 

Skyline vždy byli a budou především koncertní kapelou, mají za sebou stovky vystoupení a pověst divoké party, která by „rozjela i mrtvého“. Ostatně za svá živá vystoupení získali i řadu cen – Dance Awards 2004, 2005, 2006: kapela roku, Akropolis Live Music Awards 2004 a 2007: nejlepší živá kapela žánru dance/electronic music, Ceny Óčka 2006: nejlepší umělec v kategorii „dance“. Skyline pravidelně hrají na většině nejdůležitějších tuzemských festivalů, v červenci 2005 předskakovali britským Underworld a mají za sebou i zkušenosti ze zahraničí – turné po Polsku a Slovensku, dále koncerty v Německu, Portugalsku, Anglii, Francii, USA a také účast na prestižních zahraničních festivalech - holandském Eurosonicu či maďarském Szigetu. 

VSTUPNÉ: 
180 Kč + poplatky sítě / 220 Kč na místě 

PŘEDPRODEJ: 
▶ SMSTICKET.cz 
GOOUT.cz 
▶ Cafe Eleven, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h (od 23.9.) 
▶ Indies, Poštovská (od 23.9.)

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker