Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: GIRLS NAMES (IRL)

Address

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Severoirská čtveřice GIRLS NAMES přiveze to nejlepší ze současného ostrovního post-punku a noise-popu. Punkem prošpikovanou ostrovní kytarovku s typicky zastřeným zvukem rozčísne curtisovský hlas frontmana Cathala Cullyho podkreslený temnou basovou linkou drsné Claire Miskimminové. #postpunk #noisepop.

přidejte se k události na facebooku 

GIRLS NAMES /IRL/ (post punk, noise-pop) 

Severoirská post punková kapela z Belfastu vznikla v roce 2009 a v současnosti hraje ve složení: Cathal Cully (zpěv, kytara), Philip Quinn (kytara), Claire Miskimminová (baskytara), Gib Cassidy (bicí). Vzhledem k velikosti Irska je zcela pochopitelné, že za svou největší inspiraci členové kapely považují časté cesty po Evropě. Za svou existenci vydali čtyři alba, poslední vyšlo loni na podzim pod názvem Arms Around a Vision. Album je reflexí únavy světem a hudebním průmyslem, kromě které se v ní odráží i Cullyho krátký boj s duševní chorobou. Sám o nahrávce říká, že je maniakální, konfrontační, ale především upřímná (webzine God is in the TV, 17.2.2016). Zejména Cully na ní působí mnohem svobodnějším, uvolněnějším a méně agresivním dojmem. 


 


Hudební tvorba Girls Names prozrazuje mnoho zásadních hudebních vlivů (Joy Division, David Bowie, Iggy Pop, New Order, The Smiths, William Basinski), ale i zjevné narážky na literaturu (Franz Kafka) a vizuální umění. Cullyho před pár lety doslova uhranula tvorba německé výtvarné skupiny Zero, zejména světelně kinetické objekty Heinze Macka, které vnímá jako symbol skutečného analogového světa vs. digitálně vnímané a zprostředkovávané skutečnosti. Látku Girls Names hudebně zpracovali, výsledkem je téměř jedenáctiminutová skladba Zero Triptych (2015). 


 


Zásadním motorem tvorby Girls Names je experiment, práce se zvuky v improvizovaných studiích přinášející nečekané aspekty jejich hudby. Děsí je představa vlastního opakování se, nudy a banality klasických kytarových kapel. Návštěvníkům koncertů slibují kromě energie, uvolnění, intenzity, hlasitosti a občas i drsnosti, především opravdovost. 
Po brexitu se členové kapely hlásí spíš ke své irské národnosti než k britskému občanství. 

PŘEDPRODEJ: 
► SMSTICKE T.cz 
► GOOUT.cz 
► CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h 
► INDIES, Poštovská 2 

!!! zvýhodněná DVOJSTUPENKA !!! 
Girls Names /IRL/ 1.10.2016 + Operators /CA/ 6.10.2016 
300 Kč + poplatky sítě 
► SMSTICKET.cz

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker