Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: Balet SND Bratislava - Angelika

Address

Malinovského náměstí 571/1, 602 00 Brno
1 / < >

Balet SND Bratislava - Angelika

  • Peter Brenkus V
  • Peter Brenkus I
  • Peter Brenkus IV
  • Peter Brenkus II
  • Peter Brenkus III
  • Peter Brenkus V
  • Peter Brenkus I
 
 
prev
next

 

Host Baletu NdB

Angelika - Balet SND Bratislava

Balet Slovenského národního divadla Bratislava uvede ve svém hostování v Mahenově divadle první slovenský balet na hudbu Eugena Suchoně Angelika. V choreografii Maura de Candii uvidíme originální, precizní a čistý baletní tvar v rámci současné choreografické řeči, snoubící se s hudebními prvky Suchoňovy melodické partitury. Angeliku naživo hraje orchestr SND.

2. října v Mahenově divadle

Angelika
Hudební předloha: Eugen Suchoň
Hudobní zpracování: Rudolf Pepucha
Hudobní nastudování:Marián Lejava
Dirigent: Marián Lejava
Libreto: Peter Štilicha
Choreografie a režie: Mauro de Candia
Scéna: Antonella de Candia
Kostýmy a světelný design:Mauro de Candia

Angelika je prvním slovenskými baletem z pera skladatele Eugena Suchoně (1908 - 1993), jednoho ze zakladatelů slovenské hudební moderny. Napsal ho jako sedmnáctiletý žák Hudební školy pro svůj salonní orchestr. Dílo, ve kterém dominuje Suchoňová mladická harmonická jasnost a melodická svěžest, se našlo v pozůstalosti hudebního skladatele spolu s dalšími skladbami z jeho predopusového období. Mauro di Candia, autor choreografie a režie prvního inscenovaných Suchoňová díla, představil svůj inscenační koncept baletu Angelika jako originální, precizní a čistý baletní tvar v rámci současné choreografické řeči, snoubící se s hudebními prvky Suchoňová melodické partitury.

Balet Angelika získal v roce 2015 Cenu ministra kultury za výjimečný přínos v oblasti divadla a tance a umělecký počin - uvedení světové premiéry historicky prvního slovenského baletu.

Places & Venues

Malinovského náměstí 571/1, 602 00 Brno

Marker