Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: OPERATORS /CA/

Address

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Kanadský zpěvák, skladatel a kytarista Dan Boeckner představí na Flédě svůj nejnovější projekt. Nespoutaně živý, textově prorocký, extrémně taneční a unikátně melodický synth-punk-rock kapely OPERATORS #postpunk #synthrock #synthpop #dreampunk

Přidejte se k události na facebooku 

OPERATORS /CA/ (syntetický rock, syntetický pop, post-punk) 

Kapela vznikla v roce 2013 kolem zpěváka, kytaristy a skladatele Dana Boecknera. Dále v ní působí bubeník Sam Brown (New Bomb Turks and Divine Fits) a Devojka hrající na analogový hardware. Všechny nahrávky a koncerty jsou hrány živě analogově bez použití laptopu. 

Boeckner, který má za sebou mnohaleté hudební zkušenosti v kapelách založených na interpersonálním pnutí několika osobností (Wolf Parade, Handsome Furs, Divine Fits), poprvé stojí na čele vlastní formace a může do značné míry udávat její směr. Aniž by se jakkoli zpronevěřoval muzice, kterou hrál a skládal doposud, vkládá do OPERATORS nově touhu muzikou ovládnout nejen uši a duši posluchačů, ale i taneční parket. Podle návštěvníků koncertů i kritiků mu to jde skvěle. 

 

Na začátku dubna 2016 vydali OPERATORS své první dlouhohrající album „Blue Wave“. Produkoval ho Graham Walsh (METZ, Alvvays, Viet Cong), vyšlo u Last Gang Records a většina nahrávek vznikala ve starobylé stodole v zapadlé části jižního Ontaria. Vlajkovým singlem alba je agresivně melodická, taneční kytarovka „Cold Light“. 

LP „Blue Waves“ předcházelo EP1, optimisticky laděná, melodická kolekce synthpopových písní (True), která signalizovala, jakým směrem se kapela ubírá. Avšak po delším čase stráveném na turné s formacemi jako Future Islands a New Pornographers se její zvuk začal vyvíjet méně post-punkovým směrem, začal být téměř nepunkový a byl víc soustředěný kolem Boecknerovy kytaru. „Cold Light“ je krásnou ukázkou splynutí obou těchto světů. 

 

V nahrávkách na novém albu se zvláštním způsobem snoubí starý zvuk 80. let a zcela současný nezaměnitelný sound postavený na Boecknerově unikátním smyslu pro melodii, jeho kytarové hře a elektronickému řádění Devojky s lehkostí obsluhující nejrůznější elektronická hejblata, ovšem také na něčem, čemu americký nezávislý hudební server Pitchfork říká „paranoia“. Podle jeho redaktora (Pat Hailey) ve zvuku Operators, na rozdíl od jiných kapel, které se hlásí k odkazu elektronické vlny z 80. let, nechybí ona „paranoia“ vycházející z historických reálií 80. let, kdy se americká realita silně blížila Orwellovu literárnímu proroctví a tehdejší kapely skládaly muziku ve všudypřítomné atmosféře studené války. Neuvěřitelně zajímavé je tak pro posluchače Blue Wave napětí mezi depresivním, až paranoidním obsahem textů písní odkazujících mimo jiné k prorockým románům G. H. Wellse (Shape of Things) a optimistické a hravé melodičnosti jejich zvuku.

PŘEDPRODEJ: 
► SMSTICKET.c z 
► GOOUT.cz 
► CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h 
► INDIES, Poštovská 2

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker