Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: LÉTO NA STARÉ RADNICI

Address

1 / < >

Pod věží to hraje!

Druhý ročník festivalu „Léto na Staré radnici“ je opět pestrá směsice koncertů všech žánrů, divadla i folkloru. Na nádvoří Staré radnice se představí folková, swingová, rocková, jazzová i vážná hudba. V atmosféře historického nádvoří si skvěle vychutnáte to nejlepší pro letní prázdninové večery, na nádvoří je připraven stálý program.

Začínáme 19. června koncertem gotické hudby z cyklu Hudební lahůdky. 21. června se uskuteční na dvou pódiích na nádvoří Staré radnice a náměstí Svobody Evropský svátek hudby. Folklor je v programu Léta na Staré radnici zastoupen tradiční F-Scénou, na které vystoupí folklórní soubory, mezi kterými dominuje, již řadu let, vyhlášený Vojenský umělecký soubor Ondráš. Koncerty na nádvoří odehrají i umělci z brněnské konzervatoře, Jaromír HniličkaCharlie McCoy nebo kapely Blue Star a Trapeři. Festival zakončí v září koncert kapely Květy, která získala cenu Anděl za alternativní hudbu.

Na nádvoří Staré radnice se o prázdninách přestěhuje Letní scéna Divadla Bolka Polívky. Nabídne opravdu výjimečné divadelní kousky, na pódiu se představí známi herci a herečky, například, Bolek Polívka, Chantal Poullain, Ivana Chýlková, Milan Lasica, Anna Polívková, Ondřej Sokol. Prologem Letní scény se stane představení Caveman, které uvádíme 12. a 13. července. Další dva bloky odehraje divadlo v srpnu, a to konkrétně od 3. do 16. srpna, a od 25. srpna do 1. září.

Léto na Staré radnici opět vytvoří z Radnické multižánrový kulturní prostor.