Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: LONGITAL (SK) & BRATŘI ORFFOVÉ

Adresa

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Slovenské trio Longital patří mezi nejvýraznější zástupce slovenské alternativní scény. Tvoří písňové poetické obrazy prosáknuté rockem, folkem i elektronikou. Na brněnském koncertě je doprovodí česká alternativní kapela Bratři Orffové. #folk #rock #alternativa #concert

Na aktuálním tour Longital představují novou desku Divoko vydanou na podzim 2016, která je označována za jedno z nejsilnějších československých alb roku. A právě divokost a nespoutanost všech písní předvedou na Flédě. 

 

LONGITAL (SK) 
Díky návratu jednoho z nejoriginálnějších slovenských bubeníků Mariána Slávka se kapela vydala na novou cestu. Hudebně se vrací k akustické estetice, zvukovému vintage futurismu a více využívá organický zvuk nástrojů. Spojila kytarové riffy s energickým klavírem a bicí a místy se objevuje až téměř jazz-punkovo-elektronická improvizace. Během koncertů se střídají obyčejné křehké momenty a rockové vyvrcholení. 

Na tomto hudebním pozadí vznikají osobní texty písní, které dotváří silnou atmosféru a vyvolávají nevšední emoce. V textech často Longital pracují s přírodní a milostnými motivy, což odráží jejich záměr zachytit život v hudbě. 

 

Longital se pojmenovali podle kopce nad Dunajem na okraji Bratislavy, na kterém žije základní duo kapely, kytarista Daniel Salontay a zpěvačka a baskytaristka Shina. Vznik Longital se datuje od roku 2000, přičemž do roku 2006 byli známí jako Dlhé diely. 

Na Longital je výjimečné to, že si od začátku působení na hudební scéně zachovávají osobitost a stále dokážou přijít s novým přístupem. Po letech experimentování s elektronikou, kdy kapelu tvořili jen dva členové, Shina a Daniel, znovu přichází s akustickým koncertním programem. 

Úspěch kapely potvrzují koncerty ve 12 zemích Evropy, ale i v Kanadě a Americe. Rovněž byli ocenění v soutěži labelu Ninja Tune mezi top ten remixy kapely Coldcut. 

Longital má na kontě i vystoupení se symfonickým orchestrem a tvorbu filmové hudby pro mezinárodně oceňovaný animovaný film Sníh režisérky Ivany Šebestové, stejně tak pro celovečerní dokudrama True Štúr a jsou spolutvůrci alternativního muzikálu Bubliny v betóne v tanečním divadle Elle Danse v Bratislavě. 

 

BRATŘI ORFFOVÉ 
Bratři Orffové jsou česká alternativní kapela, jejichž styl lze přiřadit k indie folku, který čerpá z písničkářské tradice. Zpracovávají poetiku maloměsta a pro texty svých písní si zvolili hrdinu Seržu Vantóše, který je typickým příkladem maloměšťáka. 

Jejich první deska Bingriwingri vyšla v roce 2005, druhé album Šero vydali o 8 let později v roce 2013. Počkat se ale vyplatilo, protože kapela s touto deskou zaznamenala fenomenální úspěch při udílení cen Anděl 2013 – vyhráli skupinu roku, album roku a cenu hudební kritiky Apollo za nejlepší album roku. 


VSTUPNÉ 
Předprodej 200 Kč (+ poplatky sítě) / 250 Kč na místě 


PŘEDPRODEJ 
► CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11 (otevřeno 8-22h) 
► INDIES, Poštovská 2 
► SMSTICKET.cz 
► GOOUT.c z 
► TICKET PORTAL

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker