Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: ANTI-FLAG

Adresa

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Pittsburghští punkrockeři vtrhnou v dubnu na Flédu. Poznáte je podle hymnických skladeb, textů kritizujících americkou vládní politiku a melodických basových linek Chrise Barkera. #concert #punk #hardrock

Anti-Flag přiveze punkovou koncertní show k poslednímu albu American Spring, na němž oscilují mezi punkem, rockem a hardcore punkem. Melodické skladby a charakteristický hlas zpěváka Justina jsou nezaměnitelnými poznávacími znaky kapely. 

Přidejte se k události na facebooku 

Anti-Flag /USA/ (punk, punkrock, hardrock) 
Silně politicky angažovaná a levicově orientovaná punkrocková kapela z Pittsburghu vznikla poprvé v roce 1988. Původní sestavu tvořili Justin Sane a Lucy Fester. Kapela tehdy odehrála jediný koncert a pak se rozpadla. Znovu vznikla v roce 1993, kdy se k Justinovi přidal baskytarista Andy Flag a za bicí usedl Path Thetic. V této sestavě jim v roce 1996 vyšlo deebutové album Die for the Goverment u vydavatelství New Red Archives. Ještě v témže roce opustil kapelu Andy kvůli neporozumění si s ostatním členy kapely. 
Po něm převzal roli baskytaristy Chris Head, který se později přesunul na post kytaristy a na jeho místo přišel Jamie Cock. Poslední změna v sestavě proběhla v roce 1999, kdy se basákem skupiny stal Chris #2. V té době kapela vydala další album ve spolupráci vydavatelství Go Kart Records, Fat Wreck Chords a svého vlastního nezávislého labelu A-F Records. Fat Wreck pro ně byla srdcovka, protože právě tam vyšlo album legendárního punkového producenta Masse Giorginiho Underground Network, které Anti-Flag hudebně zásadně ovlivnilo. 

 


Texty Anti-Flag jsou ovlivněny levicově pokrokovou politickou ideologií a silně protifašisticky a protinacionalisticky zaměřené. Charakterizuje je kritika Bushova režimu a jeho podpora tehdejších válečných konfliktů, stejně jako odpor vůči jakékoli brutalitě mířené proti lidskému životu. Texty jsou záměrně patetické a odrážejí přesvědčení kapely, že americký militarismus a kapitalismus jsou hrozbou pro celý svět. 
V roce 2005 podepsali Anti-Flag smlouvu na dvě budoucí desky s jednou z největších amerických nahrávacích společností RCA. Jejich vlastní vydavatelství na ní zůstalo nezávislé. Výsledkem bylo nové album For Blood and Empire
Protože vydavatelství RCA je součástí koncernu Sony BMG, která je jednou z největších světových korporací, považuje část fanoušků toto rozhodnutí za projev pokrytectví ve vztahu k antikapitalistickým tendencím kapely a zpronevěření se jejich textům. Podle členů kapely jde o nejlepší cestu k tomu, aby se jejich poselství dostalo k co největšímu počtu lidí. 

 

Album "American Spring" (2015) 
Jubilejní desáté album navazuje na tři roky starou desku "The General Strike", a přestože kapela hlásila, že vše zůstane při starém, nahrávka svědčí o poměrně výrazné změně hudebního projevu směrem k mainstreamovějšímu zvuku. Témata zůstávají stejná, o čemž svědčí silná úvodní skladba Fabled World. Na desce v písni Brandenburg Gatehostuje zpěvák Tim Armstrong z Rancid, který vypíchl jeden z nejlepších momentů alba. 


www.anti-flag.com/news/ 


VSTUPENKY: 
V předprodeji 400 + poplatky sítě 

PŘEDPRODEJ: 
CAFE ELEVEN, Dominikánská 11 (bez poplatků, denně 8-22) 
INDIES, Poštovská 2 
GOOUT.cz 
TICKET PORTAL.cz

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker