Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: ECHOES: CHRISTIAN LÖFFLER & MOHNA LIVE (DE)

Adresa

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Další Echoes ovládne magické minimalistické techno CHRISTIANA LÖFFLERA. Společně se zpěvačkou Mohnou představí na Flédě své nové album Mare. Zážitek podtrhne unikátní audiovizuální show. #electronica #deephouse #alternative

Löffler s oblibou kombinuje melancholický projev s euforií. Základ jeho skladeb tvoří deep house, do něhož začleňuje a vrství zvuky přírody. Projevuje se v nich vliv jazzu, indie rocku a vážné hudby. Program doplní kapela Ba:zel a DJs Alan Wood a J.Mitz. 

Přidejte se k události na Facebooku 

CHRISTIAN LÖFFLER 
Na aktuálním tour hamburský umělec představuje své druhé studiové album Mare, které vyšlo v říjnu 2016. Oproti předchozímu je mnohem organičtější, téměř každý zvuk je nahrán samostatně. Hlavní myšlenkou je zaznamenat zvuky přírody, jako vítr, vodu nebo klepot, které Löffler střídavě začleňuje do elektronické linky. Christian Löffler primárně netouží tvořit jen taneční hudbu, ale i poslechovou, typické teskné melodie prolnuté elektronikou. 

 

Některé z nahrávek na novém albu vznikaly v dřevěné chatě na pobřeží Baltského moře a byly ovlivněny zdejším pochmurným prostředím. Atmosféru desky podtrhuje i použití starobylých nástrojů jako kalimba nebo citera. Výsledkem jsou čisté hypnotické skladby, které vás zavedou do zasněného vnitřního světa. 

Na podiu vedle Löfflera vystoupí zpěvačka Mohna z kapely Me Succeeds, která ho doprovází ve čtyřech skladbách na albu Mare. Spolupráce s Mohnou není žádnou novinkou. Objevila se už na Löfflerově debutovém albu A Forest z roku 2012. 

 

S produkováním hudby začal Christian Löffler už ve 14 letech. Bez odborného hudebního vzdělání se jako samouk naučil základy tvorby elektronické hudby. Během svého vývoje procházel různými hudebními styly, které se promítají v jeho současném projevu. V roce 2009 se stal spoluzakladatelem vydavatelství Kí Records zaměřující se na produkci německé ambient elektroniky. Aktuálně vydává umělce jako Monokle, Sieren nebo MK Braun

Löffler ale není jen hudebník. Věnuje se také výtvarnému umění a většinu svých coverů, fotografií i videí si vyrábí sám. Podílí se tak na tvorbě celého příběhu, který za jeho hudbou stojí. 

 
________________ 

ECHOES FESTIVAL 
Festival elektronické hudby, který pravidelně pořádá klub Fléda, představuje nejaktuálnější zahraniční projekty a nadějné české talenty elektronické scény. Dramaturgie akce dává prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby. 


VSTUPNÉ 
300 Kč (+ poplatky sítě) / na místě 350 Kč 

PŘEDPRODEJ 
► SMSTICKET.cz 
► GOOUT.CZ

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker