Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: MOVITS! /SWE/

Adresa

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Výbušnou kombinaci hip-hopu a swingu s prvky elektronické taneční hudby předvede švédský hudební dynamit MOVITS!. Muzika pro uměleckého ředitele i pro vaši mámu. Doporučujeme místo ranního šálku kávy. #hiphop #swing #rap

Nadnárodní úspěch v mateřském jazyce je něco, o čem se spoustě jiných evropských formací může jen zdát. MOVITS! se to podařilo. Kongeniální spojení swingové elegance a autenticity hip-hopu oslovuje posluchače po celém světě. Hráli na vyprodaných koncertech v USA, Evropě i v Japonsku. České publikum uchvátili na festivalech Rock for Churchill, Colours of Ostrava a Rock for People Europe. V únoru vystoupili v pražském Lucerna Music Baru. 

Přidejte se k facebookové události 


Tvorba Movits! je divokou jízdou hudebními styly 20. století. Debutové album Äppelknyckarjazz bylo především swingové, Skjut mig i huvet velmi soulové, připomínající atmosféru 60. let. Třetí desku Huvudet Bland Molnen nejvíc ovlivnil psychedelický rock a hippie kultura 70. let. U nového alba to vypadá na osmdesátky – je na ní víc syntezátorů a saxofonů než na předešlých nahrávkách. 

 


MOVITS! /SWE/ (hip-hop, swing, elektronická hudba) 
Movits! pocházejí z městečka Luleå v nejsevernější části Švédska. Kapelu tvoří zpěvák a autor textů Johan 'Jivin' Rensfeldt, jeho bratr multiinstrumentalista a DJ Anders Rensfeldt a saxofonista Joakim 'One-Take' Nilsson. Skupinu s původním názvem Planeten Jorden, založili bratři Rensfeldtovi, k nimž se během letního festivalového turné v roce 2005 přidal Joakim Nilsson. Na jedné party po festivalovém vystoupení objevila trojice swing. Byl to simultánní trojcestný objev, vzpomíná Joakim. Tančili jsme venku za domem a někdo pustil Sing, Sing, Sing Bennyho Goodmana. Nás tři to totálně dostalo.Jejich hudba okamžitě nabrala nový směr. Inspirováni zvukem perkusí a dechových nástrojů swingové éry, začali pracovat na muzice, která se později objevila na debutovém albu Movits! Äppelknyckarjazz. Deska, na níž spolupracovali s mnoha dalšími hudebníky, vznikala tři roky. Vyšli jsme z akustického prostředí, proto jsme nechtěli použít samply. Bylo by to zřejmě rychlejší, ale nemyslím si, že by byl výsledek tak dobrý, říká Anders. 

 

Uprostřed nahrávání se kapela rozhodla změnit své jméno. Cítili jsme, že Planeten Jorden zcela neodráží nový směr naší hudby, vysvětluje Johan. Volba padla na Movits odkazující na švédského hudebníka z 18. století Otce Movitze, kterého opěvuje švédský národní básník Carl Michael Bellman. Název navíc koresponduje s vlivy starého švédských básníků na Johanovy texty. Po vydání alba v listopadu 2008 vystupovali Movits! po celé Skandinávii. Pak je nečekaně kontakoval zaměstnanec americké talk show Colbert Report. Stephen Colbert někde našel jejich video k singlu Fel del av Gården a rozhodl se je pozvat do studia. Po 27. červenci 2009, kdy Movits! vystoupili v tomto pořadu, se jejich debutové album raketově vyšplhalo na první příčky hudebních žebříčků iTunes a Amazonu. Díky americkému úspěchu se v lednu 2010 mohli vydat na obří turné po Švédsku. Doprovázel je spřátelený švédský rapper Zacke a filmový štáb, který dokumentoval každý jejich krok. Turné se jmenovalo First we take Manhattan Tour a byl začátkem koncertně nabitého roku 2010. Movits! expandovali do Evropy, absolvovali turné po Anglii, na festivalu Glastonbury vystoupili sedmkrát! Hráli v Maďarsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Slovensku, v Makedoni a v Šanghaji. 

 

Na podzim roku 2011 vydali své druhé album Ut ur min skalle (Out of my Head). V roce 2013 se překonali svým třetím albem Huvudet bland molnen (Head amongst the clouds), na němž se objevilo i poetické mistrovské dílo Halvvägs ft. Zacke, klasika s deseti miliony streamů Limousin ft. Maskinen a jarní hitovka Nitroglycerin

30. října 2015 vydali Movits! své čtvrté album Dom försökte begrava oss, dom visste inte att vi varfrön (They tried to bury us, they didn’t know we were seeds) s prvním singlem Dansa i regnet, který jejich hudbě, jenž se neustále vyvíjí a proměňuje, udává nový tón. Základem alba je stále charakteristický hip hop Movits! prošpikovaný melodickými dechy s Johanovými básnickými texty . S debutem Äppelknyckarjazz má už ale málo společného. Je to něco nového! Nový sound Movits! 


VSTUPNÉ: 
300 Kč v předprodeji (+ poplatky sítě)/ 350 Kč na místě 
PŘEDPRODEJ: 
CAFE ELEVEN, Dominikánská 11 (denně 8-22) bez poplatku 
INDIES, Poštovská 2 
SMSTICKET.cz 
GOOUT.cz

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker