Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: THE DUMPLINGS /PL/

Adresa

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Nejmladší a nejslibnější evropské indie-electro duo do Brna přiveze kosmický pop i taneční experimentování #indie #electro #concert

The Dumplings patří k nejmladším a zároveň neslibnějším objevům evropské indiepopové scény. 

Přidejte se k facebook události! 

Jejich experimentální a snový pop poskakuje mezi jiskřivými tanečními melodiemi a kosmicky konejšivými baladami, podobně jako tvorba Jamieho T, Crystal Castles nebo Moderata. 

THE DUMPLINGS 
Osmnáctiletá Justyna Święs pojímá koncerty jako křehkou a svůdnou vokální partii, pravidla hry však určuje Kuba Karas se svou kytarou, bubny a samplováním. Anglickopolské songy a taneční tempo kapela často prokládá bassovými linkami nebo zlomenými beaty. 

 

Za tři roky společného fungování se éterické dvojici z horního Slezska podařilo uchvátit každého, kdo se s jejich muzikou potkal. V roce 2014 recenzenti ocenili The Dumplings jako nejlepší debut v nejprestižnější polské hudební anketě Fryderyk Award. 

 

Později kapela zavařila počítadla Youtube se svým surrealistickým barevným retroklipem Technicolor yawn na více než 2 milionech zhlédnutí zhlédnutí. Indie dvojka vystupovala na Szigetu, Colours of Ostrava i The Great Escape v Brightonu a po několika show v Japonsku a Mexiku je jen otázkou času, kdy jejich elektro-pop zarezonuje i na druhé straně Atlantiku. 

The Dumplings vydali zatím dvě desky: Sea You Later a No Bad Days. 

VSTUPNÉ 
Předprodej 200 Kč (+ poplatky sítě) / 250 Kč na místě 

PŘEDPRODEJ 
► SMSTICK ET.cz 
► Cafe Eleven, Dominikánská 11, otevřeno 8-22 
► INDIES, Poštovská 2

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker