Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: DE STAAT /NL/+ ZIMMERMAN /BE/

Adresa

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

De Staat nahrávají a koncertují ve znamení nekonečného kruhu. Připrate se na kmenový rituální tanec pod taktovkou divokého šamana Torre Florima. #alternative #rock

Koncert mnoha cenami ověnčené nizozemské skupiny De Staat uvedou belgičtí ZIMMERMAN. 

Přidejte se k události na facebooku 

De Staat vydali na začátku roku 2016 nové album. Titul čtvrtého studiového alba "O"je jednoduchý. Významově však velmi bohatý. Písmeno představuje nejen zvuk "Och", ale symbolizuje také kruhový pohyb. Torre Florim k tomu říká: "Kruh se projevuje v každém aspektu alba. Nahrávalo se v kruhu, písmeno O je jakoby prázdné, ale zároveň obsahuje všechny významy, představuje nekonečno, neustále se opakující děj. I naše skladby jsou repetitivní, dá se říct, že nikdy nekončí.“ 


 


V sobotu 11. června 2016 se na legendárním holandském festivalu Pinkpop stalo něco mimořádného. Frontman De Staat Torre Florim vešel do kotle fanoušků pod pódiem a za zvuků hymnické písně "Witch Doctor" začal zběsile dirigovat dav, který se roztančil v kruzích těsně kolem něj v hypnotickém kmenovém rituálním tanci. Torre stál uprostřed a dirigoval ten zběsilý cirkus jako nějaký šaman nebo nepříčetný pán prstenu ovládající zmanipulované skřetí masy. Lidé šíleli nadšením a organizátoři neplánovaně požádali o další koncert na hlavním pódiu následující den. 


 


De Staat /NL/ (alternativní rock) 
De Staat je alternativní rocková skupina z holandského Nijmegenu. Vznikla v roce 2006 původně jako projekt jednoho muže, Torre Florima. Velmi rychle se však rozrostla do současné pětičlenné podoby. V roce 2008 hrála jako předkapela oblíbené nizozemské rockovky dEUS a to jí otevřelo cestu do světa nahrávacích studií a velkých festivalů. Ještě téhož roku podepsali De Staat smlouvu s nahrávací společností Excelsior Recordings a v roce 2009 jim vyšlo debutové album Wait for Evolution. Veškerý materiál napsal a produkoval Florim jako závěrečnou práci v kurzu hudební produkce. De Statt rychle získávali na popularitě. Hráli na mnoha festivalech (Glastonbury, The Great Escape, SXSW a CMJ, Iceland Airwaves, Sziget, Lowlands). Wait for Evolution získalo mnoho cen. Nejprestižní z nich je cena nizozemské hudební platformy 3VOOR12 zaměřené na alternativní hudbu za nejlepší album roku. 


 


Úspěch prvního alba se opakoval i v případě druhé desky Machinery (2011). Získala cenu rádia 3FM (stanice provozovaná 3VOOR12) za nejlepší alternativní počin, bubeník Tim van Delft se stal nejlepším bubeníkem roku. Na třetím albu I_CON (2013) Florim spolupracoval s legendárním, mnoha Grammy ověnčeným Vancem Powellem, který dokáže mixovat hudbu jako málokdo. Přesto všechny nahrávky a celkové hudební vyznění alba zůstalo pevně v rukou Torra. I toto deska si vysloužila pozitivní odezvu u kritiků, když byla oceněna nejstarší nizozemskou hudební cenou Edison za nejlepší rockové album 2014. 

Hudební tvorbu De Staat doplňují inovativní uhrančivé videoklipy, z nichž zřejmě nejsilnější je Witch Doctor, ale i provokativní a vtipné Pep TalkSweatShopGet It TogetherMake a Call a mnoho dalších. 

VSTUPNÉ: 
200 Kč + poplatky sítí / 250 Kč na místě 
PŘEDPRODEJ: 
► Café ELEVEN, Dominikánská 11 (denně 8-22) 
► INDIES, Poštovská 2 
► SMSTICKET.cz 
► GOOU T.cz

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker