Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: DJANGO FEST

Adresa

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Festival tradiční romské hudby i jejího moderního jazz-funky-pop pojetí #gypsy #festival

15. ročník pestrého hudebního festivalu přináší opět hudbu vybroušenou jako diamant! 

Aktuální informace najdete na facebook události! 

DJANGO JET 
----------------------------------- 
Brněnská kapela hrající taneční swing a francouzský gypsy jazz 30. a 40. let. V repertoáru najdete české, francouzské i americké swingové vypalovačky, proložené temperamentními instrumentálkami po vzoru Django Reinhardta a jeho Hot Club de France. 

Kromě hlavní zpěvačky, šarmantní Marie Gilbertové, se ve zpěvu střídají dva další výteční vokalisté. Většina kapely se navíc aktivně věnuje swingovému tanci, takže to, že muzika bude mít “ten správný swing“, je zaručeno. 

Mário BIHÁRI & Bachtale Apsa 
----------------------------------- 
Mário Bihári je výjimečný romský umělec. Od osmi let je nevidomý. Poté co přišel o zrak, pověsil na hřebík atletiku, ve které ho čekala skvělá budoucnost a začal se věnovat hudbě. Studoval nejprve v Levoči a poté absolvoval pražskou konzervatoř Jana Deyla. Jako fenomenálního akordeonisty a pianisty si ho jako první všimla Zuzana Navarová a objevila v něm také výjimečný skladatelský talent. 

Na nejslavnějších deskách kapely KOA zabírají Máriovy skladby zhruba třetinu rozsahu. Po smrti Zuzany se začal věnovat sólové dráze a založil romskou kapelu Bachtale Apsa, se kterou vydal dvě desky a odehrál přes 200 koncertů doma i ve světě. O jeho všestrannosti svědčí, že mimo sólového vystupování je také nejmladším členem legendární folkové kapely Plavci, hraje divadlo společně s herečkami Bárou Hrzánovou a Janou Bouškovou, hostuje se slovenskou kapelou Para, se zpěvačkou Janou Kirschner nebo třeba s kapelou Buty a jeho skvělou hru využívají také moderní elektronické projekty, jako např. Gadjo.cz. 

Mário Bihári ztělesňuje spojení romského hudebního cítění s klasickou, folkovou i moderní elektronickou hudbou, popem a jazzem. Zcela ojedinělým zážitkem je jeho sólové vystoupení. Pokaždé trochu jiné, vždy však strhující. Virtuozní skladby střídají, variace na romská témata i klidnější polohy autorské tvorby. Hudební projev Mária Biháriho je nezaměnitelný, originální a zasahuje široké spektrum posluchačů. 

Milan Kroka LIVE BAND 
----------------------------------- 
Skladatel, zpěvák, kytarysta, klávesák Milan Kroka je jedním z nejzajímavějších romských muzikantů současnosti. Za svou dosavadní kariéru s polupracoval s kapelami Ida Kellarová a Romano Rat, Věra Bílá a Kale, Mezcla Orquesta Kmeťoband, Connection,Gitans,Triny, Ben Christovao a s mnoha dalšími umělci. 

V roce 2012 založil svůj projekt pod názvem Milan Kroka - Live band. Tato kapela prezentuje mix stylů jako je soul - pop - gypsy - rumba s texty v rómštině. Hrají a zpívají převážně vlastní autorské písně a lidové čardáše, které rozproudí krev v žilách každému, kdo cítí rytmus. 

IMPÉRIO 
----------------------------------- 
Přerovská kapela plná skvělých hudebníků, která nezkazí žádnou zábavu! Zahrají autorské i tradiční romské písně. Nechyběli snad na žádném festivalu v Čechách, na Slovensku i po Evropě. Nejednou se objevili i na televizní obrazovce a roztančili nás i na 13. ročníku Django Festu. Doufáme, že letos bude jejich vystoupení ještě lepší! 

----------------------------------- 
+ Překvapení 
----------------------------------- 

A to vše díky podpoře Statutárního města Brna a Ministerstva kultury pouze za 180 Kč! 

DJANGO FEST / 22.10.2016, 18:00 
VSTUPNÉ: 
V předprodeji 150 Kč / Na místě 180 Kč 
PŘEDPRODEJ: 
SMSTICKET.cz

Tato akce je pronájem a nepořádá ji LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.

program image

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker