Moravia
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Archive: ECHOES: KIASMOS DJ SET /IS/

Adresa

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno
1 / < >

Podzimní Echoes zahájí Islanďan Janus Rasmussen s Dj setem KIASMOS. Těšte se na vizuální show inspirovanou polární září a islandským technem. #electro #minimal #experimental #techno #echoesfestival

Festival živé elektronické hudby Echoes pravidelně představuje nejaktuálnější zahraniční live projekty a nadějné české talenty elektronické scény. Dramaturgie akce dává mimo jiné prostor audiovizuálním performance a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby. 

Přidejte se k události na facebooku 

KIASMOS /IS/ (minimalismus, experimentální hudba, techno) 
V roce 2009 se přátelé Janus Rasmussen z elektro-popové kapely Bloodgroup a neoklasický hudební skladatel a multiinstrumentalista Ólafur Arnalds pustili do společného projektu KIASMOS. Jeho název je odvozen od slova "chiasmus" (syntaktický paralelismus dvou textových celků, z nichž jeden má právě opačný slovosled), které podle Arnaldse dobře vystihuje způsob jejich práce - vzájemné přibližování a prolínání se dvou zdánlivě nesourodých světů - klasické akustické hudby a elekronického techna. Studiová improvizační hra protikladů vyústila v minimalistické, experimentální techno vyplňující propast mezi klasickou a elektronickou hudbou. 

Prvních pár let byl KIASMOS nadšeneckou vedlejší aktivitou obou hudebníků, probíhající více méně korespondenčně, postupně však spolupráce sílila a první EP Thrown (2012) situaci zcela změnilo. 

Places & Venues

Klub Fléda Brno, Štefánikova 24, Brno

Marker